Milovat je umění

2. prosince 2014 v 14:42 | Blink
Věc se má tak, že na tenhle blog píšu jenom když mi je blbě. Když je špatnej svět okolo. Když mám depresi. Když jsem na sebe naštvaná. Proto je to Vyblejvací blog, žeano. Blejt se vám totiž fakt chce jenom tehdy, když je vám blbě.

O těch zlejch věcech se totiž píše mnohem mnohem líp.

Ale někdy si říkám že je to škoda. Že je to nefér k tomuhle místu, zaplňovat ho jenom negativníma věcma, nechat ho topit se v tý záplavě černoty která ze mě někdy vychází. Chci taky někdy napsat něco hezkýho. Ale když mě něco hezkýho napadá, nevzpomenu si na svůj Vyblejvací blog. Protože je mi dobře. Je mi fajn.

A tak napíšu něco hezkýho aspoň teď.

Zapsala jsem se na kurzy kreslení. Konečně po dlouhý době mám pocit, že dělám něco správně, že dělám něco pro svojí budoucnost. Chci zase najít něco co mě bude naplňovat. Mám z toho zkrátka dobrej pocit. A myslím, že je to něco, co chci dělat navždycky.

Mám na tomhle světě lidi, který mě maj rádi, maj mě rádi hrozně moc a já jsem za to šťastná. Možná si to neuvědomuju moc často, ale jsem vážně šťastná že těch pár lidí mám, protože to oni mě často držej nad vodou.

Žiju neobyčejnej život. A jakkoli to někdy může bolet, vím že to stojí za to. Že žiju tak jak žít chci, bez ohledu na to co si může kdokoli myslet, bez ohledu na to, co si můžu myslet já sama o roky dopředu nebo dozadu. Vím prostě, že teď taková jsem. Na ničem dalším mi nezáleží.

Nemám ráda zimu. Má to víc důvodů; promáčený boty, vymrzlý školní třídy, omrzlý prsty nebo propálený rukavice - podle toho co je pro vás osobně menší zlo. Ale zima může být i krásná. Jako dneska když jsem šla tím zmrzlým světem domů, a každá maličkost mě zmrazila v úžasu svou křehkou krásou. Orampouchované římsy, auta, popelnice, stromy pokryté ledovou krustou vypadají jako ze skla, omrzlá tráva, která se vám láme pod nohama, ostnatý drát nad zdí, nyní zcela neškodný, pokrytý ledem.

Mějte rádi svět, a mějte rádi hlavně sami sebe.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sunshine Sunshine | Web | 2. prosince 2014 v 16:32 | Reagovat

Ani nevíš, jak ráda jsem za tenhle článek. Už to tu nepůsobí tak morbidně.
Chápu, že "vyblejvací blog" je na "vyblití mizerných pocitů"... Ale občas to chce i něco kladnýho.
Tak se řiď podle té poslední věty. A ať ti to vyjde s tím kreslením. Talent na to nepochybně máš, a jestli je i chuť, tak by byla škoda promarnit šanci.
(Panebože, připadám si strašně jako nějaká přestárlá poučující baba, ale já to myslím vážně. Je skvělý vidět tu něco pozitivního.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama